Eesmärgid

Welco on juba oma esimestest aastastest olnud kõrgete sihtide ning ambitsioonidega – oma viienda juubelihooaja eel (2012) korraldas klubi koos fännide-mängijate-Welco sõpradega klubi visiooni välja töötamiseks töötoa. Ühisel nõul ja jõul pandi kirja Welco visioon:

„Kahekümne aasta perspektiivis on Welco Eesti spordi kõige tuntum märk, mida toetab tugev klubiline organisatsioon ning mis moodustab koos fännide, mängijate, lapsevanemate, treenerite ning teiste klubi funktsionääridega hästi toimiva ning põhjalikult integreeritud terviku. 

Sportlikus plaanis on Welcol kvaliteetne noortesüsteem, mis koos kaasaegse infrastruktuuri ning kõrgeimal tasemel mängiva esindusvõistkonnaga pakub maksimaalselt häid arenguvõimalusi noortele ning samuti mängurõõmu madalamates liigades pallivatele Welco „seenioridele”.

Tähtis on säilitada fännide emotsionaalne side võistkonnaga, mis tähendab, et ka kaugemas tulevikus räägivad klubi arengu juures aktiivselt kaasa nii inimesed, kes on klubi sünni juures olnud, kui ka hiljem liitunud Welco toetajad, kes on hingega Welco juures.

Lisaks aktiivsele kaasalöömisele Lõuna-Eesti spordielus kannab Welco ka laiemat rolli ühiskonnas – klubi osaleb erinevates heategevus- ning sotsiaalprojektides, mille eesmärgiks on kohalike elutingimuste parandamine, sportlike eluviiside propageerimine jms. Welco organisatsioonina ühendab erinevaid ühiskonnagruppe ning rahvusi, pakkudes kõigile huvilistele nii sportlikku kui muid sobivaid väljundeid, aidates nii kaasa sotsiaalse sidususe suurenemisele ning ühiskonna arengule.“ (27.12.2012)

Aastate jooksul oleme väiksemate ja suuremate sammudega astunud lähemale oma klubi pikaajaliste eesmärkide realiseerimisele. Noortetöö edendamiseks ja arendamiseks alustasime 2019. aastal koostööd Santose jalgpalliklubiga ning 2023. aastal on meie süsteemis 640 noort jalgpallurit. Lisaks jõudsime 2023. aastal suure märgilise tähiseni, kui saime Raadil, otse Eesti Rahva Muuseumi vastas, valmis Welco ja Santose päris oma kodu! Holm pargi nime kandev staadion annab esindusmeeskonnale võimaluse astuda sportlikus plaanis suur samm edasi ja samuti on oma kodustaadion klubitunde tekitamisel tähtis nii hardcore fännide kui pisikeste Santose pallurite jaoks. Meil on aga veelgi ägedaid ideid ja suuri unistusi – selleks aga vajame paljude heade inimeste abi.

Tule sinagi ja saa üheks osaks Tartu suurimast sõpruskonnast ja Eesti kõige unikaalsemast spordiorganisatsioonist! Koos teeme suuri asju!