Ajalugu

Kui aastal 2007 tuli kokku punt ülikooli esmakursuslastest ja Tartu gümnasistidest jalgpallientusiaste, siis ei oleks mehed ka oma kõige metsikumates unenägudes suutnud ilmselt ette kujutada, et lihtsast soovist osaleda Tartu linna jalgpallimeistrivõistlustel on kõigest kaheksa aastaga välja kujunenud Eesti üks tuntumaid ning omanäolisemaid jalgpalliklubisid.

„Kuldsel 2008ndal“ aastal alustati liigateekonda suuresti tänu majandusbuumi laineharjal purjetanud OÜ Welco Elektri omaniku vastutulelikkusele – sai peasponsor ka klubi vaderiks ning JK Welco Elekter alustas oma kangelasteekonda IV liiga lõunatsoonis. Esialgses koosseisus said kokku noored ning hakkajad koolipoisid, kelle sihiks oli anda endast maksimum ning hea tiimitunde toel võidelda liigas kõrgete positsioonide eest.

Seatud eesmärgid jäid aga saavutamata, sest säravad illusioonid ja hall reaalsus ei läinud kuidagi kokku. Siiski ei jäänud „elektrikute“ ponnistused jalgpalliplatsil nende sõpradele-tuttavatele-pereliikmetele võõraks – mehi käis väljaku kõrval toetamas arvestatav hulk inimesi. Kuna jalgpalli ei ole aga sünnis vaikides vaadata, võtsid hakkajamad toetajad ülesse laulujoru ja toetushüüded ning õige pea oli sündinud ka Eesti jalgpalli üks legendaarseimaid fännipunte Electric Legion.

Klubi on arenenud mühinal ning 2020. aastal on klubil 5 täiskasvanute võistkonda ja ligi 140 mängijat, kes esindavad uhkelt Welco mustvalgeid värve nii Eesti tippliigas kui erinevates amatöörliigades. Klubi järelkasvu moodustab 10 vanusegrupiga jalgpallikool Santos, mille esimesed noored on juba täna tugevalt koputamas Welco esindus- ja duubelmeeskonna uksele. Täna mängib heitleb Welco esindusmeeskond Esiliiga B võidu nimel ning pääsu eest Esiliigasse, kuid süües kasvab isu ning koos alati lojaalse fännirühmituse Electric Legioniga ning pühendunud ja sihikindla töö läbi on meie jalgpallisüsteemi eesmärgiks jõuda Eesti klubijalgpalli kõrgeimasse tippu!

II hooaja esimene mäng vs Navi Vutiselts (2009)
II hooaja esimene mäng vs Navi Vutiselts (2009)